Zdrowa cera

Cera mieszana. Jak o nią dbać

O skórze mieszanej mówimy wtedy, gdy cera ma tendencję do przetłuszczania się, a jednocześnie jej przesuszenia. Jak więc dbać o cerę mieszaną?

Przetłuszczaniu się ulega strefa „T”, a więc czoło, nos i broda. Policzki zaś mogą być przesuszone. Jest to dość ciężka przypadłość, ponieważ jest trudna do codziennej pielęgnacji i wymaga stosowania czasem różnych kosmetyków. Miejsca skóry przetłuszczające się należy przesuszyć, a te suche – nawilżyć.

Niestety problem cery mieszanej jest bardzo często bagatelizowany przez kobiety, przez co pogarszają jej kondycję. Cera mieszana, ze względu na to, że łączy sobie dwie pożądane przypadłości – wymaga poświęcenia znacznie więcej uwagi, niż. np. cera tylko-tłusta.

Cera mieszana – konsekwencje

W związku z tym, że wraz ze skórą mieszaną występują miejsca przetłuszczające się, to mogą powstać takie niedoskonałości skóry jak zaskórniki, a w najgorszym wypadku pryszcze.

Cera mieszana będzie sucha przeważnie na policzkach i skroniach, czyli tam, gdzie nie ma zbyt dużo gruczołów łojowych. Przy cerze mieszanej natłuszczenie występuje na nosie, czole i brodzie, czyli w tzw. Strefie „T” .

Jak dbać o cerę mieszaną?

Dlatego o taką skórę należy zadbać w szczególny sposób, a mam tutaj na myśli dokładne oczyszczenie skóry

Kosmetyki do skóry mieszanej są tożsame z tymi do skóry przetłuszczającej się. Nie powinno się stosować kosmetyków ściągających. Podstawa w pielęgnacji cery mieszanej jest mleczko kosmetyczne dopełnione kremem nawilżającym.

Warto stosować specjalne kosmetyki do cery mieszanej o właściwościach przywracających równowagę sebum


Zobacz więcej kosmetyków do cery mieszanej

Tego typu kosmetyki maja także właściwości nawilżające, recenzując przesuszone miejsca na twarzy.

Jednym z rozwiązań, chociaż nieco wymagające więcej nakładu pracy, to używanie różnych kosmetyków na dane części twarzy, w zależności od potrzeb. Na suchą skórę można nakładać tłuste kremy. Nie zalecam jednak mieszania ze sobą równych typów kosmetyków, mydła (które bardzo przesusza skórę) oraz twardej wody.

Cera mieszana a makijaż

Makijaż przy przypadłości cery mieszanej powinien być stosowany w połączeniu ze specjalnie przygotowanymi w tym celu kosmetykami. Unikaj używania dwóch różnych kosmetyków na tę samą przypadłość. Dobre opinie mają produkty wzbogacone w witaminy A, C i E, emulsjami z kwasami owocowymi lub kwasami alpha-hydroxy oraz oligoelementami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *