Moda

Czym sugerować się podczas wyboru sukienki na lato?

Lato to czas, gdy możemy pokazać się w nieco bardziej odważnych i odkrytych strojach. Czekają na nie zwłaszcza wszystkie kobiety. Jest to czas, gdy wyciągamy z szafy zeszłoroczne bluzki, spódnice i sukienki. Co jednak, gdy tych ostatnich mamy zbyt mało lub gdy po przymierzeniu okazuje się, że są w niewłaściwym rozmiarze. Wtedy od razu myślimy o zakupach. Należy jednak przemyśleć każdy zakup, co nie oznacza, że mamy z niego rezygnować. Warto jednak wydać pieniądze rozsądnie. Można tego dokonać kupując właściwą odzież. Taką, której nie rzucimy na dno szafy, lub która po przyjściu do domu okaże się nie w naszym guście.

Jaka kupić sukienkę na lato?

Na co należy zwrócić uwagę kupując nową sukienkę na lato? Czy zawsze cena jest najważniejsza? Otóż nie, czasami sukienka, za którą mniej zapłaciłyśmy zostanie uznana przez nas za niewartą nawet tej małej kwoty a z kolei ta droższa warta swej ceny. Dlatego idąc na zakupy pamiętajmy o kilku zasadach:

– własny styl – to rzecz, którą zawsze powinnyśmy mieć na uwadze wybierając się do sklepu. W przeciwnym razie zakupiona sukienka, czy jakakolwiek inna część garderoby okaże się niepasującą do pozostałych naszych ubrań. Dodatkowo pomimo tego, że może ładnie wygląda na nas i na wieszaku możemy się czuć w niej po prostu niekomfortowo;

– materiał – najlepiej, aby sukienka, którą chcemy kupić była wykonana z przewiewnej i niedrażniącej skórę tkaniny tj. bawełna, len lub jedwab. Latem skóra się bardziej poci niż w innych porach roku, dlatego warto zadbać o to, aby nie nabawić się odparzeń i uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Jakich materiałów warto unikać? Na pewno poliestru, nylonu i akrylu. Nie sprawdzają się one w przypadku ubrań bezpośrednio przylegających do ciała.


– kolor – powinnyśmy go wybrać jeszcze przed przymierzeniem kreacji. Nie musi to być nasz ulubiony kolor, ważne jednak jest, aby pasował odcieniem do naszej karnacji. Czasami kobieta, źle wygląda w błękicie a kobalt okazuje się być jej kolorem. Jednak wciąż aktualnym hitem jest biała letnia sukienka. Kolor ten idealnie podkreśla opaleniznę, co odwraca uwagę od mankamentów sylwetki.

– fason – sukienka musi odpowiadać naszej sylwetce. Warto wcześniej ustalić, czy jesteśmy typem jabłka, gruszki, czy może klepsydry. Gdy już zdobędziemy tę cenną informację łatwiej będzie nam podkreślić własne zalety i ukryć wady przy pomocy stroju. Jeśli jednak nie zdążyłyśmy do tej pory dowiedzieć się, jaką mamy figurę, poprośmy o pomoc sprzedawcę w sklepie. Jednocześnie możemy poprosić o pomoc w wyborze sukienki odpowiedniej dla nas;

– moda – jest to zasada, którą również powinnyśmy uwzględniać przy zakupie każdego stroju. Warto jednak pamiętać, że moda nie dotyczy tylko jednego rodzaju sukienki. Wybierajmy mądrze wśród modnych rzeczy, ponieważ nie każdy element stroju będzie nam pasował. Przykładowo, jeśli należymy do kobiet dojrzałych to falbanki i kokardy zostawmy nastolatkom, a same zdecydujmy się na koronki lub gładką tkaninę.

Najlepsze sukienki na latosukienka na lato

Dokonując zakupów zawsze warto kierować się przynajmniej kilkoma zasadami. W ten sposób unikniemy modowej wpadki i oszczędzimy sobie konieczności dokonywania drugiego zakupu. Jeśli jesteśmy wymiarowe zawsze możemy dokonać zakupów przez Internet. Tam bowiem zawsze mamy więcej czasu na zastanowienie, zwłaszcza nad tym, czy dana sukienka będzie pasowała do pozostałych elementów stroju, które mamy w domu.

Zobacz inne sukienki na lato

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *