Depilacja

Depilacja – jak robić to bezboleśnie

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych jest depilacja. W zależności od miejsca i potrzeby wykonywana może być zarówno codziennie jak i raz na 2-3 tygodnie. Najważniejszą kwestią jest wybór odpowiedniej metody, która będzie dostosowana do rodzaju posiadanej skóry. Wyróżnić można takie metody depilacji jak: maszynki do golenia, wosk, kremy do depilacji czy też metoda depilacji laserowej. Każda z nich ma swoje wady i zalety.

Jaką metodę depilacji wybrać?

To jaką metodę depilacji należy wybrać zależy głównie od części ciała, którą chce się depilować.
– nogi – najlepiej sprawdzają się woski na ciepło i zimno, kremy, pianki i depilator elektryczny
– twarz – jest to skóra wrażliwa i najlepiej sprawdzają się preparaty do skóry wrażliwej i wosk na zimno.
– pachy i depilacja bikini – najlepszy jest krem, ale jeśli powoduje podrażnienia warto użyć golarki
Dodatkowo warto wiedzieć, aby nie opalać się, ani nie golić przez 24 godziny po opalaniu. Powoduje to, że skóra jest o wiele wrażliwsza i łatwiej się uszkadza.

Depilator elektryczny

Niestety urządzenie tego rodzaju kosztuje sporo, ale jest to zakup bardzo opłacalny. Zabieg ten jest dość bolesny, ale za to skuteczny i sprawiający, że włosy odrastają dopiero po kilku tygodniach. Jednak niestety, aby użyć depilatora należy mieć odpowiednio długie włosy, aby mogły być wyrwane razem z cebulką. Jeśli chodzi o zmniejszenie bólu to można zastosować okłady z kostek lodu. Zabieg najlepiej wykonywać wieczorem i posmarować skórę balsamem nawilżającym bądź też oliwką.

Depilatory elektryczne są bardzo chętnie kupowane, ponieważ dają długotrwały efekt gładkich nóg już po pierwszym użyciu, a do tego są proste w obsłudze. Depilatorów tych mogą używać alergicy, gdyż nie powodują uczuleń, gdyż usuwa cały włos z cebulka, nie przylepiając się do skóry.

Jego niska cena oraz mobilność (można zabrać go ze sobą wszędzie) powoduje, że znalazł bardzo wiele zwolenników wśród kobiet.


Wosk do depilacji

  • Wosk na ciepło

Metoda ta jest bardzo skuteczna, jednak niestety również dość bolesna i wymagająca wprawy. Przy odpowiedniej wprawie włosy odrastają dopiero po kilku tygodniach. Najważniejsze to nie stosować wosku w czasie mięsiączki ponieważ skóra jest wtedy bardziej delikatna i zabieg będzie bardziej bolesny. Wosk należy podgrzać np na kuchence i nakładać szpatułką na skórę. Po stwardnieniu preparatu zrywamy go, wyrywając jednocześnie włoski. Po zabiegu warto posmarować skórę alantanem bądź też posypać talkiem.

  • Wosk na zimno

Są to zazwyczaj plastry, które rozgrzewa się w dłoniach i przykleja w kierunku rośnięcia włosa. Odrywanie powinno następować w kierunku przeciwnym. Najważniejsze to zrywać je zaraz po przyklejeniu, aby nie przylgnęły zbyt mocno do skóry. Aby zmyć resztki plastrów należy stosować olejek, który zwykle dołączony jest do plastrów.

Maszynka jednorazowa

Jest to najprostsza, najszybsza i zarazem najmniej bolesna forma depilacji. Jednak również niestety najmniej skuteczna. Jej efekt utrzymuje się zwykle jeden dwa dni, a włoski odrastają twarde i ostre. Najlepiej kupić specjalną maszynkę dla kobiet. Golenie powinno zawsze występować z włosem, zwłaszcza w miejscach, które są delikatne. Skóra po goleniu w ten sposób jest bardzo delikatna.

Krem do depilacji

Metoda ta jest bezbolesna oraz bardzo szybka, a do tego umiarkowanie skuteczna, dlatego często krem często używany jest do depilacji okolic intymnych. Efekt utrzymuje się przez 3-5 dni. Po nałożeniu preparatu należy poczekać 5-20 minut a następnie zerwać go szpatułką bądź też zmyć wodą. Przed zabiegiem warto wsmarować w skórę specjalny balsam nawilżający, a usta pokryć wazeliną kosmetyczną. Szczególnie ceniony jest krem do depilacji bikini.

Jak widać metod depilacji jest całkiem sporo i każdy znajdzie wśród nich metodę odpowiednią dla siebie. W kolejnym artykule poruszę temat domowej depilacji laserowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *