Dłonie

Dobry krem do rąk

Zniszczona skóra dłoni jest wszechobecnym problemem nawarstwiającym się w zimie, jednak istniejącym także poza tą porą roku. Dotyczy on zarówno osoby starsze, jak i młodsze. Jest to kłopot na tyle uciążliwy, że społeczeństwo ciągle poszukuje prostego i taniego rozwiązania. Jednym z nich jest dobry krem do rąk, którego zadaniem jest wyeliminowanie problemów skórnych.

Co doprowadza do osłabienia kondycji skóry?

Skóra rąk jest niesamowicie wrażliwa i podatna na zmianę warunków atmosferycznych. Czynniki takie, jak zimno, wilgoć, silny wiatr wystawiają całe ludzkie ciało na próbę, a zwłaszcza te wrażliwe fragmenty, jakimi są ręce. Efekty te wzmagają się oczywiście w zimie, gdy temperatura spada, a noszenie rękawiczek jest często bagatelizowane.

Etapy degradacji skóry

Sucha skóra dłoni nie od razu staje się okropnie popękana. Początkowo są tylko suche, a nieodpowiednia pielęgnacja (lub jej brak) oraz dalsze wystawianie się na czynniki atmosferyczne powodujące negatywne skutki doprowadza do całkowitego osłabienia zdrowia skóry rąk. Na poziomie skóry suchej da się jeszcze zapobiec dalszej degradacji. Doprowadzenie skóry do tak złego stanu, jak popękanie i krwawienie, musi być już leczone.

Jak pielęgnować zniszczone dłonie?

Pielęgnacja skóry rąk nie jest nieprzyjemnym zabiegiem. Przede wszystkim zawsze trzeba pamiętać o odpowiednim ubiorze – czasem nawet w lecie zdarzają się chłodniejsze dni, podczas których skóra zmaga się z silniejszym, zimnym wiatrem. Zawsze należy nosić przy sobie cienkie rękawiczki, które mogą zabezpieczyć dłonie nawet w te cieplejsze dni. Pora zimowa za to rządzi się już zupełnie innymi prawami. W zimie nie należy wychodzić z pomieszczeń bez rękawiczek, często potrzebne są nawet dwie pary. Oczywiście równie ważna jest pielęgnacja rąk kosmetykami. Dobry krem nawilżający może zadziałać cuda i wyleczyć zaistniałe większe problemy skórne.

Kremy do rąk – rodzaje

Istnieją różne typy kremów do rąk, które ulegają podziałowi ze względu na kryterium przeznaczenia. W przypadku dłoni zniszczonych przez warunki atmosferyczne najbardziej interesujące rodzaje to kremy: ochronne, nawilżające i regenerujące. Kremy nawilżające stosuje się w przypadku skóry suchej, jednak będącej w dobrej kondycji. Z kremów ochronnych korzysta się po to, aby nałożona warstwa ochronna na dłonie nie doprowadziła do wysuszenia oraz popękania. Kremy regenerujące to typ kremów, które stosuje się w przypadku znacznego zniszczenia skóry rąk – mają one za zadanie przywrócić dawną kondycję dłoni.

Wybór kremu należy dostosować do swoich potrzeb, zaleceń lekarza oraz preferencji. Rynek oferuje wiele możliwości – istnieją kremy kolorowe i zapachowe, które mają zachęcać swoimi wizualnymi zaletami, są też kremy o barwie białej, pozbawione dodatkowych efektów. Dobry krem do rąk powinien spełniać wszystkie wymogi danej osoby – ma posiadać konkretne przeznaczenie (czyli ma chronić przed wysuszeniem, nawilżać lub regenerować skórę), nie wywoływać reakcji alergicznych, być stworzony na bazie naturalnych składników oraz ma wizualnie odpowiadać klientowi.

Krem na starzenie się rąk

Krem przeciwko starzeniu się skóry na dłoniach stosuje się wtedy, gdy widoczne są oznaki starzenia się, w tym zmarszczki oraz plamy. Krem do rąk stosuje się, aby zmniejszyć ich występowanie oraz niwelowanie ich objawów. Dzięki odpowiedniemu kremowi do rąk zmarszczki stają się bardziej wygładzone a skóra jędrniejsza. Na plamki warto zastosować kremy, które powodują lekkie zbrązowienie skóry

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *