Bez kategorii

Jak powiększyć usta – błyszczyk do ust

Piękne i pełne usta są marzeniem prawie każdej kobiety w różnym wieku. Niestety profesjonalne zabiegi, które mają na celu powiększenie ust obecnie są bardzo drogie. W jaki sposób można uzyskać podobny efekt korzystając jedynie z domowych sposobów?

Makijaż najlepszym sposobem na piękne usta

Jednym z najlepszych możliwych sposobów na optyczne powiększenie ust jest właściwy makijaż. Przy każdym malowaniu ust należy w tym celu używać konturówki z zastrzeżeniem, aby była ona w tym samym kolorze. Konturówka w jaśniejszym kolorze wygląda bardzo dziwnie i oddziałuje na znaczne pomniejszenie ust, natomiast ciemniejsza już dawno wyszła z obecnie panującej mody. Należy właściwie dobrać kolor szminki, warto jednak pamiętać, że za ciemna może wpłynąć na pomniejszenie ust. Na zakończenie wystarczy pomalować usta transparentnym błyszczykiem lub takim zawierającym drobinki brokatu, który będzie odbijał światło co będzie dodatkowo optycznie powiększać usta.

Błyszczyk subtelnie podkreśla usta nadając im delikatny połysk. Chroni także przed ich wysuszeniem dzięki właściwością nawilżającym, czego nie uczyni zwykła szminka. Nawilżenie ust jest bardzo ważne latem, kiedy są ona narażone na nadmierne przesuszenie, zwłaszcza podczas opalania. Błyszczyki zawierające glicerynę, kwas hialuronowy oraz witaminę E zmiękczają usta jednocześnie je nawilżają. Wpływają one również na naturalne powiększenie ust. Są łatwe w aplikacji, nie trzeba nawet posiadać lusterka. Dlatego są one doskonałe w codziennym użytku.

Błyszczyk powiększający usta czyni to przy pomocy zawartej w nich mięcie pieprzowej lub chili powodując lekkie pieczenie a w rezultacie ich obrzmienie. Efektem ubocznym jest także poprawienie ich kolorytu poprzez napłynięcie do nich większej ilości krwi.

Aby usta uzyskały intensywniejszy kolor najlepiej nałożyć na nie kolorowe błyszczyki, które zawierają pigment nadają ustom intensywną barwę dzięki sporej zawartości pigmentu. Poprawiają one wygląd ust lecz jednocześnie zbyt mocno nałożony błyszczyk może pojawić się na zębach. Błyszczyk kolorowy można mieszać ze szminką. Pomalowane nią usta można poprawić kolorowym błyszczykiem, dzięki czemu usta nabiorą intensywniejszego koloru z lekki połyskiem. Rozwiązanie idealne na imprezę lub na wieczorną randkę! Bardzo sobie cenię błyszczyk Golden Rose jako najlepiej sprawdzający się do poprawy kolorytu.


Chłodny pocałunek

Kolejnym dobrym sposobem na naturalne powiększenie ust jest okrężny masaż kostką lodu. Zabieg ten wpłynie korzystnie nie tylko na ukrwienie, ale także na koloryt skóry. W drogerii można bez problemu znaleźć nie tylko rozgrzewające, ale również chłodzące błyszczyki, które wpłyną na powiększenie ust. Zamiast błyszczyka można po prostu wykorzystać najprostszą kostkę lodu.

Przesuszone ustabłyszczyk do ust

Jeżeli twoim celem jest naturalne powiększenie ust, musisz wiedzieć, że usta będą pełniejsze, gdy zadbasz o ich zdrowy wygląd. Jeżeli usta są przesuszone i popękane, należy potraktować je peelingiem. Zabieg ten można wykonać samemu np. na bazie cukru lub wykorzystać peeling drogeryjny. Warto jednak pamiętać, by nie stosować za często peelingów.

Masaż

Na znaczne polepszenie wyglądu każdych ust wpłyną masaże. Do ich wykonania można wykorzystać szorstkiego ręcznika lub miękkiej szczoteczki do zębów. Należy bardzo delikatnie pocierać nimi o usta wykonując okrężne ruchy, poprawi to nie tylko ich krążenie, ale uzyska się także poza wydatnością soczysty, wspaniały kolor.

Ćwiczenia ust

Wygląd swoich ust można poprawić również przez wykonywanie różnego rodzaju ćwiczeń z głoskami. W tym celu wystarczy wymawiać głośno, a także wyraźnie kolejno wszystkie samogłoski: a, e, i, o, u, y. Należy przy tym pamiętać o dokładnym napinaniu mięśni twarzy. Ćwiczenia te będą efektywne tylko wtedy, gdy będą wykonywane regularnie. Wystarczy pracować codziennie przez około 3 minuty.

Kolejnym pomocnym ćwiczeniem w naturalnym powiększeniu ust jest tzw. ich wydymanie i powolne wypuszczanie powietrza albo wypuszczanie powietrza przez bardzo popularny „dziubek”. Te ćwiczenia również będą efektywne tylko i wyłącznie w przypadku systematyczności. Należy trenować raz dziennie.

Ostre przyprawy

Przydatne w naturalnym powiększeniu ust mogą być również przyprawy. Nie każdy jest świadomy, że przyprawy wchodzą w skład wielu kosmetyków służących do powiększania ust. Wystarczy delikatnie wetrzeć w usta niewielką ilość kardamonu, chilli, pieprzu, cynamonu lub innej ostrej przyprawy, a błyskawicznie poczuje się mrowienie, a także dostrzegalne będzie powiększenie się ust.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *