Uwodzenie

Perfumy na lato – zapachy na lato | Pomagamy w zakupach!

Dobór perfum to nie lada wyzwanie. Każdy lubi, jak wokół niego roztacza się przyjemny i kojący zmysły zapach. Czy jednak tę samą nutę zapachową powinniśmy stosować o każdej porze roku?

Jak dobrać perfumy?

Każdy z nas ma swój indywidualny, niepodrabiany i unikalny zapach skóry. Zwykle nie jest on wyczuwalny ot tak, jednak w połączeniu z różnego rodzaju kosmetykami będzie się komponował bardziej lub mniej trafnie. Dlatego też tak ważne jest dopieranie odpowiednich gam zapachowych, które będą doskonale pasowały do naszych indywidualnych cech.

Aby dobrać odpowiednie perfumy do charakteru własnej skóry, powinniśmy trzymać się jednej, prostej zasady – zapach nie powinien być dla nas intensywnie wyczuwalny, ani zwracać na siebie naszej uwagi w ciągu dnia. To, że nie czujesz swoich perfum przez cały czas nie musi oznaczać, że wywietrzały. Odpowiednio dobrany zapach to taki, który nam się nie narzuca, choć dla innych może być wyraźnie wyczuwalny. Perfumy powinny stanowić uzupełnienie naszej własnej aury i stanowić jej przyjemne wzmocnienie.

Perfumy na każdą porę roku

Perfumy na lato powinny różnić się od perfum na jesień czy zimę. Wynika to przede wszystkim z tego, że zmiana pór roku oznacza także zmiany w gęstości i wilgotności powietrza, a to z kolei wpływa na nasz odbiór otoczenia – w tym zapachów. Podobnie, jak istnieje podstawowa zasada w doborze indywidualnego zapachu ogółem, tak też istnieje podstawowa zasada doboru zapachów na poszczególne pory roku.Perfumy na wiosnę i perfumy na lato – wiosna i lato to okres, w którym wzrasta temperatura powietrza. Tym samym, także parowanie olejków zapachowych, które aplikujemy na skórę, parują z większą intensywnością i mocniej pachną. Dlatego też, ciężkie i intensywne zapachy, zamiast być przyjemnymi dla powonienia, mogą stać się duszące i uciążliwe. Perfumy na lato powinny być więc lekkie i świeże. Delikatne nuty kwiatowe i cytrusowe mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Pamiętaj także, by w ciepłe dni nie spryskiwać się zbyt intensywnie. Niekiedy wystarczające mogą być lekkie mgiełki do ciała. Jeśli zaś wolisz regularne perfumy i wody perfumowane, przed wyjściem pozwól im nieco wywietrzeć.

Perfumy na jesień i perfumy na zimę – jesienią i zimą powietrze staje się chłodniejsze. Nakładamy na siebie więcej warstw odzieży i zmierzamy raczej ku otulaniu się ciepłem, niż chłodzeniu jak w porze letniej. Tym samym, jesienią i zimą możemy postawić na głębsze zapachy. Słodkie nuty wanilii czy cynamonu nie będą nas drażnić tak, jak mogłoby to mieć miejsce latem. Także ilość aplikowanych perfum możesz swobodnie zwiększyć. Gdy temperatura powietrza spada, zapach staje się mniej wyczuwalny, więc jego zwiększona ilość nie stanowi ryzyka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *