Bez kategorii

Skuteczne i bezpieczne sposoby na usuwanie skórek na paznokciach

Skórki na paznokciach powinny być usuwane, ponieważ znacznie poprawia to późniejszy wygląd gotowego manicure. Istnieje kilka sposobów na usunięcie skórek, jednak nie każdy z nich jest bezpieczny. Najbardziej popularne było wycinanie zbędnej skóry przy pomocy specjalnych cążek, jednak obecnie nie zaleca się tej metody ze względu na możliwe zakażenie oraz odrastanie grubszych skórek. Jakie sposoby są obecnie najbardziej polecane, i które z nich są najbezpieczniejsze?

Domowe metody usuwania skórek z paznokci

Skórki najlepiej jest odsuwać z płytki paznokcia przy pomocy drewnianego patyczka. Metalowe produkty służące do tego celu rysują płytkę paznokcia, a w przypadku nieumiejętnego użycia, mogą także doprowadzić do zranienia. Dlatego też tego typu narzędzia są wskazane w bardzo rzadkich przypadkach i lepiej pozostawić ich używanie profesjonalistom. Aby przeprowadzić zabieg odsuwania skórek najlepiej jest najpierw wymoczyć dłonie (paznokcie) w wodzie z dodatkiem pielęgnującego olejku (np. migdałowego), przez około dziesięć minut. Po tym czasie skórki zmiękną i ich odsuwanie będzie dużo łatwiejsze. Przed samym użyciem patyczka można też wmasować w skórki specjalną odżywkę lub jakiś tłusty krem do rąk.

Zamiast moczyć paznokcie w wodzie można również zastosować inną metodę. W tym celu należy zakupić kosmetyk, który pomoże zmiękczyć skórki. Preparat nakłada się tylko na skórę i zmywa w ciepłej wodzie po określonym przez producenta czasie. Efektywny preparat lepiej, niż domowe metody radzi sobie z przerośniętymi skórkami. Jego wadą może być jedynie zawartość chemicznych substancji, które nie zawsze są dobrze tolerowane przez skórę. Pod innymi jednak względami jego użycie jest prostsze, niż w przypadku naturalnych sposobów. Ponadto tego typu produkt ma również działanie spowalniające odrastanie skórek, dlatego powinien być stosowany, gdy pojawia się tego typu problem.

Usuwanie skórek i pielęgnacja

Do codziennego odsuwania skórek można również wykorzystać odżywki w formie olejku. Przeznaczone są one zwykle do odżywienia paznokci, jednak świetnie sprawdzą się także do zmiękczenia skóry. Tego typu preparat stosuje się zwykle na co dzień na niepomalowaną płytkę paznokcia. Usuwanie skórek należy zacząć dopiero po pewnym czasie od zastosowania odżywki, by mieć pewność, że zdążyły one zmięknąć. Codzienne stosowanie odżywki sprawi również, że skórki nie będą suche i nie zaczną twardnieć. Wybierając konkretną odżywkę w formie olejku warto zwrócić uwagę na to, czy preparat został wzbogacony w witaminę E, która ma dobry wpływ na stan skóry. Oprócz tego typu odżywki warto zaopatrzyć się również w krem do rąk i paznokci.

Aby usuwanie skórek stało się łatwiejsze, warto zwrócić również uwagę na produkty służące do malowania paznokci. Szczególnie niewskazane jest stosowanie produktów z acetonem, które nie tylko wysuszają płytkę paznokciową, ale także skórki wokół niej. Takie działanie sprawia, że skóra broni się przed drażniącym preparatem poprzez zgrubienie. Dlatego też znacznie lepiej jest stosować zmywacze niezawierające acetonu.


Zobacz więcej

Usuwanie skórek frezarką

Ten zabieg, chociaż powinien być stosowany przede wszystkim u kosmetyczki, coraz częściej jest wykonywany w domu. Na trzon frezarki nakłada się frez szafirowy, która poprzez szybkie obroty ściera skórki na pył.

Skorki można usuwać samemu, w domu. Jednak należy zachować szczególna ostrożność. Metoda ta wymaga pewnej wprawy. Uważaj, by nie zeszlifować paznokcia zbyt mocno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *