Zdrowa cera

Masz suchą skórę twarzy? Mamy na to sposób!

Istnieje kilka rodzajów cery, a każda wymaga czegoś innego. Skóra twarzy może być przesuszona, matowa, przetłuszczająca się, mieszana i naczynkowa. Do każdej z nich stworzone zostały specjalne typy kosmetyków do ich pielęgnacji.


Dziś skupmy się na skórze przesuszonej, odsyłam także do wpisu Kosmetyki do pielęgnacji skóry mieszanej i przetłuszczającej się, gdzie opisałam swoje ulubione kosmetyki do skóry mieszanej i przetłuszczającej się.

W związku z powyższym, zanim przejdziemy do spraw pielęgnacji, trzeba ustalić powód naszej suchości. W najgorszym przypadku może ona świadczyć o chorobie tarczycy, cukrzycy, łuszczycy czy o atopowym zapaleniu skóry, tak więc nie strońmy od badań. Jeśli jednak wykluczymy przyczyny o podłożu chorobowym, jeśli nie przyjmujemy żadnych leków, jeśli nasza dieta jest przyjazna dla skóry (tj. obejmuje owoce, warzywa i spożywanie co najmniej 1,5l wody dziennie), to możemy odetchnąć z ulgą – suchość naszej twarzy i ciała rzeczywiście najprawdopodobniej jest kwestią nadmiernego kontaktu ze słońcem, ewentualnie kwestią genetyki.

Kiedy można powiedzieć, że jest sucha skóra na twarzy

Nie lubię kiedy moja skóra jest przesuszona. Czuję wtedy nieprzyjemne uczucie napięcia, które powoduje u mnie dyskomfort psychiczny. A także odnoszę wrażenie, że wszyscy wokół się na mnie patrzą.

Na przesuszoną skórę cierpią także osoby stosujące różnego rodzaju preparaty na trądzik, które działają właśnie wysuszająco.Kosmetyki te można też używać po zabiegach takich jak np. laser i mikrodermabrazja diamentowa. Wpływają one bardzo dobrze i korzystnie na kondycję skóry. Dzięki temu jej odbudowa trwa krócej, co daje lepsze efekty.

Jeśli nie wiesz, co to, to tak w skrócie: mikrodermabrazja diamentowa – obok mikrodermabrazji korundowej i oksybrazji (różniących się od siebie środkiem ściernym, stopniem intensywności i przebiegiem) – jest jednym z popularniejszych ostatnio zabiegów pielęgnacyjnych twarzy. Polega ona na wsysaniu złuszczonego wcześniej naskórka za pomocą specjalnej pompy, powodującej zresztą charakterystyczne wrażenie „odkurzania” skóry. Jest bezbolesna, bezpieczna i bardzo skuteczna.

A co z samą skórą? Skóra już po pierwszej mikrodermabrazji stanie się gładsza, uzyska ładniejszy kolor i będzie podatniejsza na działanie kosmetyków pielęgnacyjnych. Po kilku zabiegach stanie się elastyczniejsza, będzie się szybciej regenerować, uzyska większe zdolności obronne, straci suchości, rogowacenia, przebarwienia po opalaniu i ogólnie – będzie zdrowsza i odmłodzona.

Oczywiście Internet jest pełen opisów, według których mikrodermabrazja diamentowa to sposób na WSZYSTKIE problemy z twarzą. Niestety jednak – wbrew temu, co piszą – zabieg ten nie usunie całkowicie np. zmarszczek (choć rzeczywiście je spłyci) czy przebarwień (choć rzeczywiście ograniczy ich widoczność), ale z drugiej strony, osoby z suchą skórą na twarzy (i to nie tylko kobiety!), a także z trądzikiem, rozszerzonymi porami czy bliznami, naprawdę powinny wziąć mikrodermabrazję pod uwagę. Pomimo pewnej jej przesadzonej idealizacji, faktycznie jest ona dobra i skuteczna.

Kremy nawilżające do twarzy – ranking

Ale nie tylko mikrodermabrazja skutkuje polepszeniem kondycji skóry. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, powinno stosować się odpowiednie kosmetyki na te przypadłość. Najlepsze kosmetyki w przypadku przesuszającej się skóry twarzy ocenili użytkownicy, dlatego warto dać im kredyt zaufania. Kosmetyki do pielęgnacji są bezpieczne i zaproponowane tylko od najlepszych producentów:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *