Piękna cera

Jak dbać o cerę?

Większość kobiet ma problem z cerą. Jednym z najlepszych sposobów na jej leczenie jest – zapobieganie poprzez codzienną pielęgnację twarzy. Jak więc sprawić, aby cera zawsze była doskonała? Czy są skuteczne metody oczyszczania twarzy, które diametralnie poprawią jej wygląd?

Każdy z nas ma inny rodzaj cery. I z biegiem czasu każdemu z nas się ona starzeje. Odpowiednia pielęgnacja, nie tylko odmłodzi skórę, ale również opóźni proces powstawania zmarszczek. Dlatego im szybciej weźmiesz się za profilaktykę, tym dłużej będziesz cieszyć się młodą cerą.

Na jakość cery ma wpływ wiele czynników:

  • Dieta;
  • Długość i jakość snu;
  • Geny;
  • Stres, który nie jest sprzymierzeńcem dobrego stanu cery;
  • Przebywanie na słońcu, czy opalenie się w solarium, ma bardzo negatywny wpływ na jakość cery;

 

Jak dbać o twarz dzięki diecie

Dieta to podstawa zdrowego organizmu. Jeżeli jedzenie jest małowartościowe (np. fastfoody, tanie produkty ze sklepów, jedzenie GMO, alkohol), to cera szybciej się starzeje.  W dodatku skóra na twarzy będzie wyglądać na zmęczoną.Produkty w diecie powinny być przede wszystkim zdrowe i wartościowe. Powinno się jeść jak najwięcej warzyw i owoców, a także produktów z niskim i średnim indeksem glikemicznym.

Jedną z zadań odpowiednio dopasowanej diety jest eliminacja wolnych rodników, które powstają z powodu otaczającego nas zanieczyszczenia powietrza, czy konserwantów. Staraj się spożywać jedzenie zawierające bardzo dużą ilość antydoksykantów. Oczyszczają one organizm z wolnych rodników oraz zapobiegają zbyt wczesnemu starzeniu się cery.

W diecie powinny znaleźć się produkty bogate w witaminy A, C, E, cynk, selen oraz flawonoidy.

 

Witamina A odgrywa istotną rolę w produkcji  czerwonych krwinek,  korzystnie wpływa na wygląd skóry, a także wspomaga proces gojenia się ran.

Witamina C jest odpowiedzialna za produkcję kolagenu, który odpowiada za elastyczność skóry. Wpływa na naszą odporność, którą bardzo wzmacnia, a także poprawia nasze samopoczucie i zwalcza wolne rodniki.

Sen na doskonałą cerę

Sen działa zbawiennie na naszą skórę. Podczas, gdy za dnia zmaga się ona z zanieczyszczeniami, to w nocy podczas snu ma czas ona na regenerację. Komórki wtedy regenerują się nawet 10 razy szybciej, niż w ciągu dnia. Dzieje się tak dlatego, że podczas snu mięśnie twarzy są rozluźnione. Chcesz mieć doskonałą cerę? Śpij więc dłużej i odpoczywaj.

Jak dbać o skórę twarzy ? Poznaj właściwości sauny dla twarzy

Coraz popularniejsze są przenośne sauny do twarzy, czyli tzw. „jonizatory” oraz „parownice do twarzy”. Ich zadaniem jest doskonałe oczyszczenie twarzy, przy jednoczesnym jej wygładzeniu.

Systematyczne oczyszczenie twarzy sauną parową daje długotrwałe efekty.

Obsługa takiej sauny parowej jest bardzo prosta. Wysoka temperatura wytworzonej pary wodnej rozszerzają pory skórne, co z kolei sprawia, że zalegający się w nich łój upłynnia się.

Sama para wodna wykonana jest z kropelek kilka tysięcy razy mniejszych, niż zwykła para wodna. Jest to możliwe, dzięki zdrowotnym jonom ujemnym. Rozpylona para dużo głębiej wnika w pory przyśpieszając jej regenerację.

Sauny do twarzy są idealne dla osób zmagających się ze z wadami każdego typu cery, w tym o tendencji trądzikowej i  suchej.

Po wykonaniu oczyszczenia twarzy parą, warto przejść do dalszego etapu, którym może być peeling, bądź maseczka.

 

 

Najistotniejszą rzeczą jest to żeby jak najlepiej dbać o swoją skórę nie tylko na twarzy, ale również na całym ciele. Warto dobierać  odpowiednie kremy i balsamy, które przeznaczone są właśnie do naszego typu skóry. Najlepiej jest tez unikać słońca i solarium. Podczas upałów wskazane jest używanie kremów i balsamów z wysokim filtrem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.