Makijaż

Jak dopasować konturówkę do ust?

Często kobiety, wykonując swój codzienny makijaż, pomijają konturówkę do ust myśląc, że jest to zupełnie nieistotny kosmetyk. To jednak błędne myślenie, ponieważ może on znacząco wpłynąć na wygląd ust i np. optycznie je powiększyć. Wbrew pozorom, dobieranie odpowiedniego odcienia konturówki, czy jej nakładanie nie jest tak trudne, jakby się mogło wydawać.

Rodzaj doboru konturówki do ust zależy od makijażu oraz oczekiwanego efektu. Niektóre kobiety będą zdecydowanie zadowolone z konturówki do ust Golden Rose, a innym wyda się ona nieatrakcyjna. jak więc odpowiednio wybrać?

Po co stosuje się konturówkę do ust?

Z pomocą konturówki do ust można z łatwością skorygować kształt warg. Wystarczy je precyzyjnie obrysować, aby stały się one pełniejsze lub węższe (w zależności od własnych preferencji).

Konturówka uznawana jest za dopełnienie szminki, jednak czasem może ona ją z powodzeniem zastąpić. Wystarczy obrysować kształt ust, nanieść ukośne kreski na wargach i następnie rozetrzeć, aby rozprowadzić kolor kosmetyku na całej ich powierzchni. Dla wielu kobiet taki sposób malowania ust jest znacznie prostszy niż za pomocą szminki, którą często dość trudno się precyzyjnie operuje.

Konturówka służy również do tego, aby zatrzymać pomadkę czy szminkę na swoim miejscu. Dzięki temu, że obrysujemy nią wargi, szminka nie będzie spływać ani rozmazywać się poza obręb warg, co może bardzo nieestetycznie i nieprofesjonalnie wyglądać. Poza tym konturówka do ust pełni też rolę swego rodzaju bazy pod pomadkę, a więc przedłuża trwałość makijażu ust.

Jak wybrać odcień konturówki?

Kolor konturówki powinien współgrać z kolorem stosowanej szminki. Ta z kolei powinna być odpowiednio dostosowana do karnacji czy typu urody. Jeżeli chodzi o dobieranie konturówki, to przyjmuje się jedną, prostą zasadę: może się ona różnić od naszego koloru ust maksymalnie jednym odcieniem.Jeżeli jednak w żaden sposób nie potrafimy dobrać właściwego koloru tego kosmetyku, pomocna może okazać się bezbarwna konturówka do ust. Jest ona uniwersalna i ze względu na swoje właściwości pasuje do każdej szminki. Tworzy wokół ust praktycznie niezauważalną barierę, dzięki której kosmetyki się nie rozmazują. To doskonały wybór zwłaszcza dla pań, które do tej pory nie stosowały konturówek i dość trudnym zadaniem jest dla nich precyzyjne obrysowanie konturu warg.

Warto też pamiętać, że od odcienia konturówki zależy efekt, jaki uzyskamy. Aby optycznie pomniejszyć usta, należy wybierać kosmetyki o ton ciemniejsze niż odcień szminki. Z kolei optyczne powiększenie ust uzyskamy, gdy sięgniemy po konturówkę o ton jaśniejszą.

Jak stosować konturówkę do ust?

Wargi należy obrysować konturówką bardzo dokładnie, dla ułatwienia możemy na usta nanieść odrobinę kremu nawilżającego. Jeśli chcemy powiększyć nieco usta, linia konturówki może znaleźć się odrobinę dalej od brzegów warg, ale nie należy z tym przesadzać. Jeżeli nie chcemy ust powiększać, linia powinna znaleźć się wewnątrz naturalnego obrysu naszych warg.

Konturówki nie trzeba zbyt mocno przyciskać do ust – wystarczy lekko szkicować linię. Po nałożeniu konturówki pozostaje nałożenie szminki i lekkie zmieszanie ze sobą obu kosmetyków. Będąc na tym etapie makijażu należy pamiętać, aby nie przerysowywać kształtu ust i nie przesadzać z ilością zarówno nakładanej szminki, jak też konturówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.