Piękna cera

Jak usunąć przebarwienia na twarzy

Przebarwienia na twarzy to często pamiątka po wakacjach, kiedy nadmiernie wystawiamy się na działanie promieni słonecznych. Ale nie tylko. Również często przyczyną ich powstawania są hormony, które mogą być sztucznie stymulowane podczas stosowania antykoncepcji, bądź też gwałtownie zmieniające się podczas okresu ciąży.

Plamy na twarzy powodują nasz dyskomfort, podkreślają zmarszczki i szpecą naszą skórę, głównie na twarzy. Problem ten dotyczy najczęściej kobiet powyżej 30 roku życia. Jak więc usunąć przebarwienia na twarzy?

 

Aby rozjaśnić zmiany na naszej cerze musimy zadziałać na nią złuszczająco, wybielająco i pielęgnacyjnie. Zacznijmy od złuszczania naskórka twarzy. Mamy tu do wyboru domowe sposoby oparte na stosowaniu papek i masek z owoców, czy głębsze złuszczanie u kosmetyczki za pomocą mikrodermabrazji diamentowej, a także peelingów chemicznych. Osobiście jestem zwolenniczką naturalnych metod, które stosuje się od pokoleń. Są przede wszystkim bezpieczne, tanie i skuteczne.

Cytryna jest najlepsza

Cytryna jest posiadaczką pokaźnych zasobów witaminy C, która ma działanie rozjaśniające. I tutaj do wykorzystania mamy cały owoc. Sok z cytryny do przemywania przebarwień, a miąższ i skórka cytrynowa do sporządzenia maseczki na twarz. Skuteczne i tanie!

Codziennie rano stosuj taki peeling z cytryny, by po kilku minutach przemyć twarz letnią wodą.

Maseczka z ogórka

Maseczka na bazie ogórka oprócz działania typowo wybielającego, ma  także działanie odświeżające i nawilżające. Drugi po cytrynie ogórek możemy zastąpić również innymi owocami typu jabłko, porzeczka, a także pomidor. Maseczki naturalne stosowane regularnie są źródłem bogactwa dla naszej skóry.

Mleko i miód

Kwaśne mleko, czy maślanka nie tylko łagodzą naszą skórę, np. po oparzeniu słonecznym, ale też mają działanie wybielające. Zastosuj je w postaci maseczki nakładanej na twarz na kilka minut. A z miodu dobrze jest przyrządzić pyszny i skuteczny peeling złuszczający, dodając do niego zmielone migdały, czy płatki owsiane.Peeling u kosmetyczki i laser u dermatologa

Jeżeli chcemy zadziałać na przebarwienia na naszej twarzy to warto wybrać się do specjalisty. U kosmetyczki wykonamy głęboki peeling mechaniczny, tzw. mikrodermabrazja diamentowa, albo peeling chemiczny za pomocą hydroksykwasów. Dermatolog zaś może usunąć większe plamy na naszej twarzy za pomocą laseru, który działa głęboko i miejscowo usuwając zmianę na stałe.

Kremy na przebarwienia na twarzy

Oprócz działania w postaci złuszczania i wybielania skóry twarzy, równie ważna jest profilaktyka i ochrona skóry przed ponownym narażeniem ją na powstanie niechcianych przebarwień. Stosuj zatem kremy do twarzy z filtrami UV i z witaminą C w składzie. Ale także nie wystawiaj skóry na słońce podczas, gdy stosujesz terapię hormonalną, antybiotykoterapię, czy przyjmujesz inne leki. Chroń również skórę podczas ciąży, kiedy to często nadmierna produkcja melaniny w skórze powoduje brzydkie plamy na twarzy.

Każdą z wyżej przedstawionych metod należy stosować systematycznie w codziennej pielęgnacji, a wtedy skuteczność w usunięciu przebarwień na twarzy mamy zapewnioną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.