Jak usunąć zaskórniki? Skuteczne sposoby

No Comments

Nieestetyczne zaskórniki to problem, który dotyka wielu osób i to bez względu na wiek czy płeć. Istnieje również wiele przyczyn, które mogą powodować ich powstawanie. Przede wszystkim, będzie to nadmierna produkcja sebum i nieodpowiednie rogowacenie się naskórka. Istnieją jednak pewne metody, aby zmniejszyć lub całkowicie zlikwidować zaskórniki na nosie i innych częściach twarzy.

 

Oczyszczenie twarzy – sposób na zaskórniki

Podstawowym nawykiem, jaki powinna wyrobić sobie osoba posiadająca zaskórniki, jest odpowiednie oczyszczanie twarzy. Zaskórniki łatwo bowiem powstają w środowisku zanieczyszczeń, a więc potu, kurzu i brudu. Z tego też powodu, mycie twarzy, zwłaszcza w przypadku kobiet, które noszą makijaż, powinno przebiegać nawet dwuetapowo. W tym celu warto sięgnąć po olej myjący i łagodny żel myjący.

Pierwszy etap mycia twarzy polega na użyciu olejku myjącego, gdyż wbrew pozorom, to właśnie tłuszcz najlepiej oczyszcza skórę z nadmiernej warstwy sebum. Następnie, aby dokładnie oczyścić pory i zmyć resztki produktu wcześniej użytego, dobrze jest umyć twarz żelem myjącym. Taki produkt powinien być jednak delikatny, aby nie przesuszać skóry. Jako zamiennik do któregoś z produktów myjących, dobrym wyborem może być płyn micelarny, który dokładnie zmywa resztki makijażu.

Poznaj więcej żeli oczyszczających

 

Jak usunąć zaskórniki?
Dobre kosmetyki poprawią kondycję skóry i wyleczą z zaskórników

Sposoby złuszczania naskórka

Cera zanieczyszczona z zaskórnikami wymaga niewątpliwie szczególnego rodzaju pielęgnacji. Dotyczy to przede wszystkim regularnego złuszczania martwego naskórka, a także głębokiego oczyszczania. Złuszczanie wykonać można za pomocą peelingów, zarówno enzymatycznych, jak i mechanicznych. Do wyboru istnieje wiele produktów tego typu, każdy może znaleźć coś dla siebie. Odpowiednia może okazać się również gąbka czy szczoteczka do mycia twarzy, która również usuwa martwy naskórek podczas masowania nią twarzy. W przypadku cery bardzo zanieczyszczonej, konieczny może być peeling chemiczny, wykonany kwasami o wyższym stężeniu, niż tym, stosowanym w sklepowych kosmetykach pielęgnacyjnych. Z kolei etap głębokiego oczyszczania, nie odnosi się do codziennego mycia twarzy, a do stosowania odpowiednich produktów oczyszczających. Przykładem tego typu pomocników w walce o piękną cerę są maseczki oczyszczające. Istnieją gotowe maseczki lub też można je stworzyć z półproduktów, na przykład glinek czy alg morskich. Regularne złuszczanie i oczyszczanie sprawi, że skóra będzie gładka, dobrze oczyszczona, a zaskórniki zaczną znikać.

Peeling do twarzy – więcej kosmetyków

 

Nawilżenie skóry twarzy

Skóra z zaskórnikami powinna być również dobrze nawilżona. Odwodniona skóra może przyczyniać się do wzmożonej produkcji sebum, a to z kolei powoduje powstawanie zaskórników. Dlatego nie wolno zapominać o odpowiednich kosmetykach, nawilżaczach czy nawet olejach. Wybierając produkty nawilżające, warto jednak kupić te o lekkich składach kosmetycznych, aby zbytnio nie obciążały skóry. Cerę z zaskórnikami dobrze jest również odpowiednio tonizować, aby przywrócić jej odpowiedni odczyn PH skóry. W tym celu można używać nie tylko drogeryjne toniki, ale także hydrolaty, czyli naturalne wody kwiatowe, odpowiednie do każdego typu cery.

 

Zobacz więcej maseczek do twarzy

 

Categories: Doskonała cera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *