Włosy

Najlepsza prostnica do włosów – co trzeba wiedzieć przed zakupem?

O idealnie prostych włosach marzy wiele kobiet. Niestety, nie każdą z nas natura obdarzyła takimi włosami. Na szczęście możemy poratować się prostownicą. Warto zastanowić się więc, jaka będzie najlepsza. Istnieją bowiem różne rodzaje włosów: bardzo kręcone, faliste, zniszczone, grube, cienkie, a nawet naturalnie proste. Powinniśmy być zadowolone ze swojego wyboru.

Typy płytek w prostownicy

Prawdopodobnie pierwszą rzeczą, o której powinnyśmy pamiętać, jest rodzaj płytek w prostownicy. Mogą być one wykonane z metalu, szkła, ceramiki, tytanu lub mieszanki ceramiki i tytanu. Prostownice metalowe nie bez powodu są tańsze. Po prostu nie są one zbyt dobre dla naszych włosów. Płytki nie nagrzewają się odpowiednio. Z kolei szklane i metalowe mogą za bardzo ciągnąć nasze włosy. Też są często uważane za niezdrowe. Bardzo popularne są ceramiczne prostownice, ponieważ rozgrzewają włosy. Dobrze je wygładzają. Jednocześnie stają się błyszczące i zdrowe. Doskonałym wyborem jest tytanowa prostownica. Jest bardzo mocna i lekka. Podobnie jak ceramiczna nagrzewa się szybko i równomiernie. Tytan jest naturalnie występującym pierwiastkiem, który utrzymuje ciepło szybko i skutecznie. Najnowszą innowacją jest dodatek turmalinu. To element, który powoduje ujemnie naładowany stan. Dzięki niemu nasze włosy będą zdrowsze i nie puszą się. Zyskują naturalny połysk i zdrowy wygląd.

Dodatkowe funkcje prostownicy

Ważna jest też regulacja temperatury. Dostosowanie temperatury prostownicy jest bardzo ważne. Jeśli nasze włosy są uszkodzone, farbowane lub cienkie, będziemy potrzebować niższej temperatury. Jeśli zaś są grube, musimy podnieść temperaturę, aby osiągnąć zamierzony efekt. Warto dostosować temperaturę do swoich potrzeb. 

Rozmiar prostownicy

Rozważmy także rozmiar naszej prostownicy. Jeśli mamy krótkie włosy, zdecydujmy się na węższą prostownicę. Jest ona równie skuteczna, jeśli mamy naturalnie proste włosy. Dzięki niej tak samo uzyskamy błyszczące i zdrowe włosy. Jeśli zaś mamy bardzo długie włosy zdecydujmy się na większą prostownicę niż klasyczna. W ten sposób zaoszczędzimy czas i prostowanie stanie się bardziej wydajne.

Waga prostownicy

Musimy przed zakupem sprawdzić wagę prostownicy. Nie chcemy mieć przecież obolałej ręki każdego dnia. Jeśli prostownica będzie zbyt ciężka, korzystanie z niej będzie bardzo niewygodne. Poszukajmy również prostownicy z odpowiednio długim kablem. Wydaje się to być mało znaczącym szczegółem, ale unikanie plątaniny i denerwujących supełków na kablu, znacznie uprości nasze stylizacje. Dobra prostownica jest lekka a zarazem ma długi kabel. Pamiętajmy o tym.

Cena prostownicy

Nie sposób też nie powiedzieć o cenie prostownicy. Powinniśmy rozważyć wszystkie dostępne opcje. Tańsze prostownice mają również wady. Nie są one wykonane zbyt dobrze i skutecznie i mogą zniszczyć nasze włosy. Z kolei profesjonalna prostownica do włosów, która jest trochę droższa, pozwoli uzyskać pożądaną fryzurę, która dłużej wytrzyma. Dzięki niej nasze włosy będą zdrowe i piękne.

Polecamy sprawdzone prostownice:

Jeśli obawiamy się, że prostownica wyrządza szkody, upewnijmy się, że jest ustawiona możliwie najniższa temperatura, aby była nadal skuteczna. Niższa temperatura sprawi, że włosy będą proste i gładkie. Dobra prostownica pozwoli uniknąć uszkodzonych końców. Dlatego zapłaćmy trochę więcej, aby uzyskać pożądane efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.