Manicure

Paznokcie hybrydowe – poznaj ich zalety!

Lakiery hybrydowe można w wielkim skrócie opisać jako mieszankę żelu i lakieru do paznokci, utwardzaną światłem UV. Umożliwiają one uzyskanie naturalnego i długotrwałego efektu.

Malowanie paznokci lakierem hybrydowym pomaga również w zabezpieczeniu płytki paznokcia przed uszkodzeniem oraz uzyskaniu estetycznego i wyjątkowego manicure szybko i znacznie efektywniej, aniżeli tradycyjny lakier do paznokci. Stanowią świetną alternatywę dla akrylowego, czy żelowego przedłużania i utwardzania płytki paznokcia.

Główne zalety lakieru hybrydowego

Trwałość lakieru hybrydowego

Podczas, gdy trwałość tradycyjnego lakieru to maksymalnie kilka dni, to lakier hybrydowy utrzymuje się na paznokciach około 3 tygodni. Jest on również odporny na odpryski – to zasługa utwardzania światłem UV. Dobrze wykonany manicure hybrydowy może utrzymać się na paznokciach nawet do miesiąca, chociaż zaleca się ściągnięcie i nałożenie nowego po mniej więcej dwóch – trzech tygodniach, głównie ze względu na stronę estetyczną. Po tym czasie odrost paznokcia zaczyna być mocno widoczny.
Lakier hybrydowy nie zasycha w buteleczce, jak tradycyjne lakiery do paznokci. Dzięki temu odcień, nieużywany od jakiegoś czasu, po otwarciu ma niezmienioną konsystencję.

Wygoda hybrydy

Podczas, gdy tradycyjny lakier wymaga dużej precyzji w nakładaniu, pilnowania by warstwa lakieru nie była za gruba, czy nie rozlała się po skórkach, ponieważ usuwanie skutków kończy się zazwyczaj zmywaniem całego paznokcia. Natomiast lakier hybrydowy nie zasycha bez światła UV, można go w całości usunąć, nie korzystając z żadnych specyfików, poprawić ewentualne błędy i dopiero utwardzić.Twardość paznokci hybrydowych

Manicure hybrydowy utwardza płytkę paznokcia. Jest to niezwykle ważne przy paznokciach łamliwych, czy rozdwajających się.
Proces malowania paznokci zwykłym lakierem trwa dłużej, szczególnie jego schnięcie najpierw do punktu suchości w dotyku, następnie do pełnego utwardzenia lakieru. Z lakierem hybrydowym po utwardzeniu pod lampą UV nie ma mowy o zarysowaniu, odbiciu „palucha”, czy odpryskach.
Manicure hybrydowy może pomóc w zapuszczeniu naturalnych paznokci.Twardsze paznokcie są mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Naturalność lakieru

Manicure hybrydowy wygląda niemalże jak manicure wykonany zwykłym lakierem. W przeciwieństwie do paznokci przedłużanych żelem, czy akrylem nie wpływa tak bardzo na optyczne pogrubienie paznokcia. Dzięki temu wygląda naturalniej i bardziej estetycznie niż tipsy.

Paleta kolorów, faktur i wykończeń

Niezależnie od producenta, paleta odcieni lakierów hybrydowych jest imponująca. Podążając za trendami, ale również dopasowując gamę kolorystyczną do upodobań klientek producenci prześcigają się w komponowaniu coraz to szerszych palet kolorystycznych. Znaleźć można zatem kolory klasyczne, pastelowe i neonowe. Takie o silnym krystalicznym połysku lub matowym wykończeniu, a także z brokatem, metaliczne i o strukturze, tzw. piasku. A z sezonu na sezon oferta jest coraz mocniej rozbudowywana.

Od kilku sezonów w manicure królują również pyłki przeznaczone właśnie do lakierów hybrydowych. Nie sprawdzą się w połączeniu z tradycyjnym lakierem do paznokci, a lakier hybrydowy mogą zmienić nie do poznania.

Jak malować paznokcie hybrydowe?

malowanie paznokci lakierem hybrydowym wymaga więcej czasu, niż zwykły lakier.  przede wszystkim niezbędną są odpowiednie akcesoria, które pozwolą na pielęgnacje paznokcia i utrwalenie lakieru.

Do malowania paznokci lakierem hybrydowym, będziesz potrzebowała:

 • polerki, który zmatowi płytkę paznokcia. Dzięki temu jego powierzchnia będzie lepiej przygotowana do nałożenia  baza i lakier (będą do niego dobrze przylegać). Nałożenie lakieru na niewypolerowany paznokieć drastycznie skróci jego trwałość.
 • odtłuszczacza, który jest niezbędny, do dokładnego przemycia paznokcia, m.in z pozostałych po polerowaniu pyłków.
 • bazy, który jest istotnym składnikiem przy malowaniu Wzmacnia on i płytkę paznokcia i wyrównuje  jej powierzchnię;
 • drewnianych patyczków , by móc podważyć a następnie odsunąć skórki w celu ich przycięcia.;
 • patyczków kosmetycznych, które usuwają pobrudzone brzegi palców. Przydatne będą także waciki bezpyłowe. 
 • lakieru hybrydowego UV.
 • Lakiery nawierzchniowego.
 • Oliwka pielęgnacyjna.
 • Lampa UV, do utwardzenia bazy i lakieru.
 • primera, który w wyjątkowych sytuacjach oczyści przetłuszczona płytkę.
 • utrwalacza, który utrwali efekt hybrydy.

Malowanie paznokci lakierem hybrydowym

Malowanie paznokci musi być wykonane prawidłowe, krok po kroku w odpowiedniej kolejności. Nie wolno pominą c żadnego z nich, gdyż spowoduje to brakiem zamierzonego efektu.

 1. Spoleruj paznokcie za pomocą polerki. ma on uzyskać efekt zmatowienia.
 2. Kolejnym krokiem jest odtłuszczenie paznokcia. Do tego celu użyj wacika maczanego w odtłuszczaczu. jeżeli nie widzisz rezultatu, zastosuj primer, ale rób to ostrożnie.
 3. Pokryj paznokcie bazą. Szczególna uwagę zwróć na to, by baza nie dotknęła skórek.
 4. Utwardź paznokcie pod lampą UV, czas zgodnie z instrukcją urządzenia. Najczęściej jest to 30 sekund lub dwie minuty.
 5. teraz czas na to, aby pomalować paznokcie cienką warstwą lakieru hybrydowego.
 6. jeżeli lakier został źle nałożony lub pojawił się brud, jest to ostatnia okazja, by go zmyć i nałożyć od nowa. Później będzie to znacznie utrudnione.
 7. Ponownie utwardź paznokcie pod lampą UV.
 8. Jeżeli zależy ci na intensywności koloru, nałóż kolejną warstwę lakieru, i ponownie utwardź pod lampa UV.
 9. Paznokcie należy pomalować lakierem nawierzchniowym, który nada im połysku i utrwali sam lakier. Ponownie należy utwardzić go pod lampa UV.
 10. Ostatnim etapem jest przeczyszczenie paznokci odtłuszczaczem i pokrycie go oliwką pielęgnacyjną.

Jaka lampa UV do paznokci?

Jak widać powyżej, lampa UV jest niezbędnym urządzeniem, jeżeli chcemy samodzielnie wykonać malowanie paznokci lakierem hybrydowym.

Przy wyborze lampy UV warto kierować się własnymi potrzebami. Zwróć uwagę, czy posiada ona dodatkowe funkcje. Istotny jest wyłącznik czasowy, który pozwoli na automatyczne wyłączenie urządzenie po odpowiednim czasie naświetlenia. Jednym z bardziej cenionych rozwiązań jest suszarka, która zdecydowanie przyśpiesza schnięcie lakieru.

Dodatkową funkcją może być czujnik ruchu, który sam wykryje rękę pod urządzeniem i zacznie naświetlanie.

Można wyróżnić dwa rodzaje lamp UV:

 • Świetlówkowa,
 • LED-owa

Zdecydowanie tańsza jest lampa UV świetlówkowa, która pozwala na wymianę żarówek DC co ok 500 godzin pracy. Lampa tego typu powinna mieć moc przynajmniej 36W. Wiąże się to jednak z długim czasem naświetlania, – dwóch minut.

Lampa UV LED jest droższa, ale nie wymaga wymiany żarówek. Zajmuje mniej miejsca, niż poprzedni typ lampy i ma większa energooszczędność. największą zaleta lampy LED to bardzo krótki czas naświetlania. jest to jedynie 30 sekund. cztery razy szybciej, niż lampa świetlówkowa. Szukaj jedynie takich, które mają co najmniej 30W mocy.

Jak usunąć lakier hybrydowy?

Lakier hybrydowy można usunąć w domu, bez konieczności wizyty u kosmetyczki. To o czym należy pamiętać to to, że łatwość usunięcia hybrydy z paznokcia zależy od jakości samego lakieru.

Do usunięcia lakieru hybrydowego z paznokcia zaleca cię zmywacz z acetonem, chociaż możliwe jest użycie także samego acetonu.

Usunięcie lakieru hybrydowego z paznokcia jest bardzo proste. Wystarczy zanurzyć paznokcie w miseczce z acetonem na około 5 minut. Możliwe jest także nawilżenie acetonem płatek kosmetycznych i trzymanie ich na paznokciu owinięte folią aluminiową przez 10 do 15 minut.

Usunięcie lakieru hybrydowego samym zmywaczem z acetonem wymaga więcej czasu, ale jest zdrowsze dla samego paznokcia. .

Skórę wokół paznokci należy przed zabiegiem zabezpieczyć smarując ją oliwką. Wtedy można użyć  gruboziarnistego pilnika, aby zmiękczyć sam lakier.

Teraz można postąpić podobnie, jak przy usuwania lakieru samym acetonem. Po wyciągnięciu palców z miski lub po zdjęciu wacików nasączonych zmywaczem do paznokci z acetonem lakier powinien zejść bez problemu. Jeżeli jednak lakier nie będzie chciał zejść, wtedy cała procedurę trzeba powtórzyć od nowa, próbując usunąć resztki lakieru drewnianym patyczkiem.

Po zabiegu usunięcia lakieru należy posmarować paznokcie olejkiem, a dłonie kremem nawilżającym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.