Makijaż

Odżywki do wzmocnienia rzęs

Która kobieta nie marzy o długich i gęstych rzęsach, skutecznie podkreślających piękno oczu. Dzięki nim mogą przyciągać uwagę urzekającym spojrzeniem pełnym wręcz magicznego blasku i nuty tajemniczości. Niestety rzęsy same z siebie nie uzyskają od razu atrakcyjnego wyglądu i konieczne będzie wspomożenie procesu ich wzrostu starannie dobranymi kosmetykami.

Cykl życia rzęs

Rzęsy mają w organizmie człowieka niezwykle ważną rolę do spełnienia, stanowiąc naturalną ochronę oczu przed szkodliwymi zanieczyszczeniami czy wpływem promieniowania słonecznego. Na górnej powiece wyrasta ich zazwyczaj od 100 do 150, a cykl życia rzęs wynosi zaledwie około 90 dni. Można podzielić go na trzy zasadnicze etapy, niezwykle istotne ze względu doboru odpowiedniej odżywki.

  1. Pierwszy to czas, kiedy rzęsy rosną najbardziej aktywnie i trwa on 2-3 tygodnie,
  2. kolejny etap jest fazą przejściową, gdy włos całkowicie się wykształca.
  3. Ostatni etap pielęgnacji rzęs jest najdłuższy, trwający około 60 dni i jest fazą spoczynku i obumierania włosków.

Ten naturalny cykl uwzględniają producenci popularnych odżywek do rzęs, które w ciągu ostatnich kilku lat na stałe zagościły w większości damskich kosmetyczek. Co roku wypuszczają na rynek szereg ich nowych odmian, a wyjątkowo duży wybór sprawia, że czasami ciężko jest wybrać tę, która przyniesie spodziewane efekty.

Pielęgnacja rzęs

Dobra odżywka do rzęs charakteryzuje się przede wszystkim tym, że na skutki jej działania trzeba niestety trochę poczekać. Przy pewnej dozie cierpliwości będzie można jednak cieszyć się wydłużonym, zdrowo odżywionym włosem, a najważniejsze będzie jego pobudzenie w pierwszej fazie wzrostu, co ma bezpośredni wpływ na dalszy prawidłowy rozwój. W tym celu warto wybierać produkty zawierające taki ważny składnik jak biotyna, nazywana witaminą H lub B7, skuteczny środek stymulujący wzrost włosów. Duże znaczenie mają również witaminy, ekstrakty roślinne czy powszechnie spotykany w odżywkach pantenol. Jest to prowitamina B5, naturalnie występująca właśnie we włosach, której niedobory trzeba regularnie uzupełniać. Poprawia ona kondycję włosa, a przede wszystkim nawilżenie, wpływa również na jego strukturę, znacznie go pogrubiając.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.