Makijaż

Odżywki do wzmocnienia rzęs

Która kobieta nie marzy o długich i gęstych rzęsach, skutecznie podkreślających piękno oczu. Dzięki nim mogą przyciągać uwagę urzekającym spojrzeniem pełnym wręcz magicznego blasku i nuty tajemniczości. Niestety rzęsy same z siebie nie uzyskają od razu atrakcyjnego wyglądu i konieczne będzie wspomożenie procesu ich wzrostu starannie dobranymi kosmetykami.

Cykl życia rzęs

Rzęsy mają w organizmie człowieka niezwykle ważną rolę do spełnienia, stanowiąc naturalną ochronę oczu przed szkodliwymi zanieczyszczeniami czy wpływem promieniowania słonecznego. Na górnej powiece wyrasta ich zazwyczaj od 100 do 150, a cykl życia rzęs wynosi zaledwie około 90 dni. Można podzielić go na trzy zasadnicze etapy, niezwykle istotne ze względu doboru odpowiedniej odżywki.

  1. Pierwszy to czas, kiedy rzęsy rosną najbardziej aktywnie i trwa on 2-3 tygodnie,
  2. kolejny etap jest fazą przejściową, gdy włos całkowicie się wykształca.
  3. Ostatni etap pielęgnacji rzęs jest najdłuższy, trwający około 60 dni i jest fazą spoczynku i obumierania włosków.

Ten naturalny cykl uwzględniają producenci popularnych odżywek do rzęs, które w ciągu ostatnich kilku lat na stałe zagościły w większości damskich kosmetyczek. Co roku wypuszczają na rynek szereg ich nowych odmian, a wyjątkowo duży wybór sprawia, że czasami ciężko jest wybrać tę, która przyniesie spodziewane efekty.

Pielęgnacja rzęs

Dobra odżywka do rzęs charakteryzuje się przede wszystkim tym, że na skutki jej działania trzeba niestety trochę poczekać. Przy pewnej dozie cierpliwości będzie można jednak cieszyć się wydłużonym, zdrowo odżywionym włosem, a najważniejsze będzie jego pobudzenie w pierwszej fazie wzrostu, co ma bezpośredni wpływ na dalszy prawidłowy rozwój. W tym celu warto wybierać produkty zawierające taki ważny składnik jak biotyna, nazywana witaminą H lub B7, skuteczny środek stymulujący wzrost włosów. Duże znaczenie mają również witaminy, ekstrakty roślinne czy powszechnie spotykany w odżywkach pantenol. Jest to prowitamina B5, naturalnie występująca właśnie we włosach, której niedobory trzeba regularnie uzupełniać. Poprawia ona kondycję włosa, a przede wszystkim nawilżenie, wpływa również na jego strukturę, znacznie go pogrubiając.W ostatnim czasie coraz częściej w składzie chemicznym odżywek można spotkać wzbudzający wiele kontrowersji kwas hialuronowy. Jednak korzystnie wpływa on na kondycję skóry i podobnie jak pantenol pogrubia i nawilża rzęsy. Staranny dobór składników odżywki sprawia, że włoski w naturalny sposób odzyskują swoje utracone piękno, zachwycając nawet bez makijażu. Pierwsze efekty zastosowanej kuracji są już widoczne po dwóch tygodniach, a po miesiącu poprawia się kondycja i zdrowie rzęs, które przestają być kruche i łamliwe. Nie groźne już jest ich wypadanie, a odżywka pozwala także zaoszczędzić czas, jaki trzeba przeznaczyć na poranny makijaż. Można zrezygnować z nakładania wielu warstw tuszu, wystarczy tylko jedna, a niekiedy odżywka może sprawić, że wcale nie będzie on potrzebny. Jedyną wadą odżywek, o której warto wspomnieć, jest konieczność zachowania systematyczności w ich używaniu, a raz rozpoczętą kurację należy doprowadzić do końca.

 

Jak pielęgnować rzęsy za pomocą odzywki?

Dla najlepszego efektu odżywkę do rzęs trzeba używać systematycznie, według zaleceń producenta. zaleceń producenta i dokładnie czytać ulotkę.

Zawsze powinno się

  1. Zmyć makijaż
  2. Oczyścić twarz i okolice oczu

Odżywkę do rzęs aplikuje się raz , czasami dwa razy dziennie, w przypadku przedawkowania, może pojawić się swędzenie i objawy uczulenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.