Dla mężczyzn

Sposoby golenia twarzy

Chociaż zarost na twarzy jest stał się ostatnimi czasy bardzo popularny, a wiele pań pieje z zachwytu na widok gęstej i długiej brody, to jednak wciąż golenie jest ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym, który umożliwia zachować odpowiednią higienę. Ogolony mężczyzna zdecydowanie kojarzy się ze schludnością, a samo golenie potrafi wprawić w dobry nastrój. Ważne jest, aby wykorzystać do tego odpowiednie narzędzie, takie które nie podrażni skóry i będzie dopasowane do naszego typu zarostu.

Tradycyjna maszynka do golenia

Sposób szybki i tani. Z biegiem lat maszynki zostały znacznie ulepszone. Wprowadzono mnóstwo udogodnień, nawet w jednorazówkach. Idealnie dobrana maszynka wymaga uwzględnienia wszystkich istotnych parametrów. Producenci oferują zróżnicowany typ rączki, pasek nawilżający, elastyczną główkę. Gęstość zarostu i jego długość powinna wpłynąć na liczbę ostrz. Maszynki z czterema i pięcioma ostrzami lepiej sprawdzą się z dłuższym, co najmniej tygodniowym zarostem, a dwu i trzy-ostrzowe jednorazówki w przypadku regularnego golenia lub walki z pierwszym, nastoletnim meszkiem. Niestety cenowo maszynki wyglądają dość przeciętnie na tle konkurencji, oznaczają bowiem ciągły wydatek, w przypadku jednorazówek, a w przypadku droższych maszynek, często wymienić trzeba będzie żyletki. Ponadto inwestujemy też w piankę do golenia i balsam łagodzący podrażnienia. Sama technika golenia wymaga pewnej wprawy, inaczej można dość łatwo się pokaleczyć. Jednak przyjemne uczucie gładkiej i nawilżonej skóry powinno zrekompensować urazy. 

Brzytwa

Powiedzenie „tańczyć na ostrzu brzytwy” nie wzięło się znikąd. Brzytwa jest wyjątkowo ostra i jej właściwe użytkowanie wymaga precyzji. Początkujący amator golenia brzytwą musi nastawić się na wiele podrażnień i zacięć. Ale opanowanie ruchów, które przyjdzie z czasem zapewni doskonałe efekty. Po goleniu brzytwą przez doświadczonych mężczyzn skóra jest niewiarygodnie gładka, niczym po wyjściu z barber shopu. Zakup brzytwy to wydatek co najmniej kilkudziesięciu złotych, chociaż są na rynki u takie za 500-600 złotych. Minusem brzytwy jest jej skłonność do rdzewienia i wymóg zaopatrzenia się w odpowiednie akcesoria (pędzel, krem i mydło).

Maszynka elektryczna z głowicami

Elektryczna maszynka jest wyposażona w dwie lub trzy ruchome głowice, które pozwolą szybko uporać się z zarostem, ale konieczność wykonywanie okrężnych ruchów powoduje podrażnienia. Cechą jest brak bezpośredniego kontaktu nożyków z twarzą. Oznacza to mniej precyzyjne golenie, w porównaniu z maszynką tradycyjną, ale też mniejsze ryzyko infekcji skóry i zacięć. Dopasowująca się do kształtu twarzy maszynka z głowicą to najlepsze rozwiązanie, w przypadku, gdy nasze włoski postanowiły zrobić sobie samowolkę i rosną w wielu kierunkach.

Maszynka elektryczna foliowa

Cienka, metalowa folia ścina włoski sunąc prostopadle do powierzchni twarzy. Golenie jest łatwiejsze niż w przypadku maszynki z głowicami, i powoduje mniejsze podrażnienia, ale dłużej hodowany zarost może być trudnym przeciwnikiem. W przypadku obu maszynek elektrycznych, jest to jednorazowy, większy w porównaniu do tradycyjnych wydatek, ale w przypadku odpowiedniej konserwacji powinien być to zakup opłacalny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.